Takto to už ďalej nejde! Povedala si prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá sa na vládny “cirkus” už ďalej nedokáže pozerať! Preto dnes verejne vyzvala premiéra Igora Matoviča, aby podal demisiu!

“Pred týždňom som na tomto mieste požiadal pána premiéra Igora Matoviča, aby čo najskôr ukončil vládnu krízu. Ukázalo sa, že čas situácii nepomohol, práve naopak. Vládna kríza sa ďalej prehlbuje. Dnes som prijala už štvrtú demisiu člena vlády a ďalší dvaja svoj odchod z vlády avizujú. Koncom tohto týždňa môže byť vláda ohrozená o takmer polovicu ministrov. Neodchádzajú pritom len ministri zodpovední za stav krízy, ale postupne odchádzajú najlepšie hodnotení ministri, na ktorých práci vláda stojí,” začala na úvod vo svojom prihovore hlava štátu.

“Tri týždne rokovaní bez výsledku a to všetko pred kulisami preplnených nemocníc, vyčerpaných zdravotníkov a ľudí zápasiacich o život, zdravie a vlastnú dôstojnosť, je nebezpečne a neohľaduplné. Každým dňom trvania vládnej krízy dávajú politické elity ľudom krutý odkaz odtrhnutosti od ich reálnych životov,” pokračuje rázne Čaputová.

Vláda nie je sro-čka, v ktorej si podielnici dohadujú svoje ďalšie fungovanie podľa osobných záujmov. Vláda je orgán verejnej moci, ktorý ma vykonávať službu ľuďom. Vláda a jej funkčnosť je verejným záujmom. Preto dnes aj verejne hovorím, čo som pánovi premiérovi pred týždňom v paláci povedala medzi štyrmi očami. Je nevyhnutné, aby premiér svojou demisiou umožnil uzavretie dohody koaličných partnerov na rekonštrukcii vlády. Postavenie a pozícia žiadneho človeka nie je, a nesmie byť dôležitejšia, ako záujem krajiny a jej občanov, dodala na záver!

Čo si myslíte? Vezme si k srdu prezidentkine slová Matovič?

 

Zdroj: dennikn.sk Foto: Instagram/ZuzanaCaputova, Facebook/igor.matovic.7