Zuzana Čaputová je najpopulárnejšou političkou a momentálne k nej vzhliada väčšina Slovákov. Jej pokora, pokoj a líderstvo, ktoré dokáže ľudí stabilizovať je obdivuhodné. Prezidentka ani v týchto dňoch nezaháľa a snaží sa potešiť tých, ktorí si vianočné sviatky zrejme neužijú vôbec.

Zuzana Čaputová, tak ako každý z nás, trávi vianočné sviatky s rodinou, vypeká medovníky a zdobí stromček. Ešte predtým si ale našla čas na to, aby potešila tých, ktorí aj v týchto chvíľach podávajú neuveriteľné výkony – všetky zdravotné sestry a lekárov.

“V ohrození vlastného života a zdravia zachraňujú druhých, v ťažkých podmienkach, v absolútnom preťažení. Akékoľvek slová vďačnosti nikdy nevyvážia to, čo oni obetovali tento rok,” píše na svojom Instagrame prezidentka, ktorá je vďačná aj za to, ako sa o ňu a jej kolegov počas celého roka pekne a poctivo starali.

“Dnes som sa aspoň niektorým zdravotníkom a zdravotníčkam, ktorí sa o mňa a kolegov starali počas roka a testovali nás, chcela symbolicky poďakovať za ich obetavosť. Verím, že aj taká maličkosť ako vlastnoručne napečené medovníky personálu v Univerzitnej nemocnici v Bratislave spríjemnili ich službu,” zverejnila milé gesto Zuzana Čaputová. Tlieskame, že aj napriek ťažkej situácii stále vie, čo sa patrí a že aj málo je niekedy najviac.

Foto/Zdroj: Instagram/ zuzana_caputova