Hlava štátu SR Zuzana Čaputová sa vyjadrila na aktuálne dve hrozivé situácie, ktoré trápia mnohých Slovákov. Prvou z nich je smrť bývalého policajného generála Milana Lučanského. „Jeho smrť v tejto väzbe je tragická udalosť a musí byť dôsledne vyšetrená. Zaslúži si to jeho rodina, potrebujeme to my všetci,“ uviedla pani prezidentka, ktorej kancelária sa s ďalšími šestnástimi členmi podieľa na vyšetrovaní tragického prípadu.

„Len s rozvahou dokážeme ubrániť spoločnosť pred tým, aby ju v ťažkej chvíli ešte viac rozdeľovali emócie do nepriateľských táborov. Zaznamenávam rôzne snahy zúročiť túto nešťastnú udalosť v niekoho prospech alebo neprospech. Je dôležité sa obzvlášť teraz pri jej hodnotení držať faktov,“ myslí si Čaputová s tým, že oceňuje snahu ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej k objasneniu úmrtia Milana Lučanského.

Druhou hroziacou situáciou na Slovensku je pandémia, ktorá už má na svedomí vysoké počty zomrelých a problémom je, že ešte len naberá na sile. „Dnes nie je čas na zľahčovanie, nie je čas na politické hry a nie je čas na výhovorky. Počúvajme hlasy z miestnych samospráv po prísnejších lokálnych obmedzeniach, počúvajme hlasy z nemocníc po rýchlejšej koordinácii zdravotnej pomoci a počúvajme epidemiológov a vedcov po zvýšení tempa očkovania. Situácia je nesmierne vážna a od našich činov dnes závisia životy a zdravie tisícok ľudí,“ dodala prezidentka Čaputová.

Zdroj: FB/zcaputova/generallucansky