Čarovnú zimnú prírodu si cez víkend vychutnala aj prezidentka Zuzana Čaputová aj s priateľom Jurajom Rizmanom. Spoločné chvíle zverejnili na sociálnych sieťach s popiskom „Dnes to boli krásne potulky zasneženými Malými Karpatmi.“

Samozrejme, ako to už býva zvykom, ani teraz nechýbala séria negatívnych komentárov, kde Slováci prezidentku obviňujú z porušenia lockdownu a zákazu vychádzania mimo okres.

Nad niektorými sa budete chytať za hlavu

 „Pani prezidentka, krásne fotky v prírode, je zákaz prechádzania z okresu do okresu, či vy môžete porušovať zákazy, ako to robia poslanci v koalícii?“ kritizuje komentujúca „Ona má výnimku ako každý z nich veď Mikas im to dovolí.“ pridal sa ďalší. „Aaaaano, Slovač, bežná Slovač, teda plebs musí sedieť doma, okres smie opustiť len kvôli práci, aj to s dokladom od zamestnávateľa…ale prezidentka smie?!“ pridal sa hneď ďalší.

Pravdou však je, že poniektorí komentujúci zjavne spali na hodinách zemepisu alebo len zabudli, že aj Pezinok, kde prezidentka býva, je súčasťou Malých Karpát. Takže nie, prezidentka neporušila žiaden lockdown a žiaden zákaz vychádzania mimo okresu!

Zdroj: Facebook/zcaputova | Foto: Instagram/zuzana_caputova