Okrem ostrého konfliktu s členom vlastnej vlády, zrejme nemá najlepšie vzťahy ani s pani prezidentkou. Tá v relácii O 5 minút 12 priznala, že jej premiér neodpisuje na správy, ktoré poslala ešte v priebehu decembra. 

„Premiér má odo mňa tri sms správy, na ktoré v priebehu decembra nereagoval,“ povedala na margo nezlepšujúcej sa komunikácie s predsedom vlády. Rovnako tiež podotkla, že si všimla, že ak len niekto čo i len vysloví iný názor, ako má Igor Matovič, okamžite sa stáva nepriateľom. Narážala na svoj postoj k celoplošnému testovaniu.

„Mrzí ma, že ktokoľvek, kto má len otáznik alebo náznak iného názoru, je hneď vnímaný ako škodca, odporca vlády alebo sabotér. Skutočné riešenie totiž vždy vzíde z diskusie a spočíva v mixe rôznych opatrení,“ vysvetľuje Čaputová.

Na večernej tlačovej konferencii padla otázka novinárov aj na komunikáciu s prezidentkou. Matovič síce potvrdil, že si s prezidentkou vymenil 140 správ a že ho to mrzí ak nie vždy odpíse, avšak verí, že sa to nejako utrasie.  „Mrzí ma to, ale neviem, ono sa to poddá,“ dodal.

Foto: Instagram/ zuzana_caputova, igor_matovic_olano | Zdroj: RTVS/ O 5 minút 12, TK | Video: YouTube/ HN televízia