Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová dnes navštívila Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) aj Biomedicínske centrum Slovenskej akadémie vied (SAV), ktorým osobne vyjadrila podporu.

Súčasťou silnej demokracie sú aj silné a nezávislé odborné inštitúcie a akékoľvek slová pochybnosti, ktoré nie sú založené na vecnom základe, oslabujú dôveru verejnosti v tieto inštitúcie,“ zdôraznila.

Nepáči sa jej kritika ako aj komunikácia ministra financií Igora Matoviča, ktorý vedcov obvinil zo straty vakcíny Sputnik V. „Nesúhlasím s tým, aby téma vakcinácie Sputnikom bola použitá na rozdeľovanie Slovenska,“ uviedla Čaputová.

Hlava štátu chce celú nepríjemnú situáciu prerokovať ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským ako aj s premiérom Eduardom Hegerom. Čaputová má taktiež výhrady k ceste Igora Matoviča do Ruska, v rámci ktorej rokoval o vakcíne Sputnik V. „Cesta Igora Matoviča do Ruska vzbudzuje viac otáznikov ako odpovedí,“ povedala. Pochybnosti má aj o Matovičovej ceste do Maďarska, ku ktorej nebola prizvaná slovenská diplomacia. „Je neštandardné a nevhodné, že do Maďarska nešiel zástupca slovenskej diplomacie,“ dodala.

Zdroj/Foto/: Instagram/zcaputova