Zuzana Čaputová bola hosťom nedeľnej diskusnej relácie Na telo, opäť ostro kritizovala vládu, kroky ministra zdravotníctva ako takého a volá po zmene, na ktorú ale odvolanie Mareka Krajčího, nestačí. 

,,Žiada sa mi povedať ľuďom prepáčte,” začala prezidentka Čaputová, ktorá sa Slovákom v prvom rade ospravedlnila za vzniknutú epidemiologickú situáciu a za to, že dnes zomiera na Covid-19 sto ľudí denne. ,,Ak by aj nastala zmena na poste ministra zdravotníctva, to nestačí,” dodáva ale, že nie je v jej právomoci, aby odvolala vládu či jednotlivých ministrov.

Premiér Matovič reagoval v relácii V politike na prezidentkinu nie práve najlepšiu komunikáciu voči nemu. Tá sa ale ohradila: ,,Nemám pocit, že som to v kritike prehnala, od pána premiéra si nenechám radiť v štýle komunikácie. Ja som sa vždy vyjadrovala pragmaticky a nie osobne k jeho osobe.”

,,Ja mám pocit, že ak sa vyjadrí kritický názor voči vláde, tvári sa ako obeť. Nie, obete ležia na cintorínoch. Obete sú niekde inde, nie vo vláde. Pred rokom sme si volili zmenu. Mám pocit, že niekedy najväčším nepriateľom tejto vlády sú kroky jej predstaviteľov. Pritom kritika je len zúfalou snahou o zmenu,” dodáva.

Zdroj: TV Markíza/ Na telo | Foto: Instagram/ zuzana_caputova