Zuzana Čaputová sa ako hlava štátu nebude len nečinne prizerať ako deti ďalšie týždne nenastúpia do škôl, len preto, že vláda nenašla spoločné riešenie. K celej situácii sa vyjadrila na sociálnej sieti.

„Teraz nie je čas na politické spory, deti sa potrebujú vrátiť do škôl. Napriek obrovskej snahe rodičov a učiteľov, dištančné vzdelávanie nie je plnohodnotná alternatíva vyučovacieho procesu. Žiaľ, pred našimi očami sa odohráva to, že časť jednej generácie detí a mladých ľudí si nedobrovoľne tvorí vzdelanostný dlh, ktorý ich bude sprevádzať možno po celý život,“ napísala na úvod svojho príspevku pani prezidentka Zuzana Čaputová.

Samozrejme, chápe a rešpektuje rozhodnutia krízového štábu, ale taktiež súhlasí s ministrom školstva Branislavom Gröhlingom, ktorý chce dostať deti čo najskôr do školských lavíc. „Na každom dni v škole záleží, lebo každý jeden deň bez školy neznamená len vzdelanostnú rezervu, ale aj absenciu sociálnych kontaktov a podnetov potrebných pre správny psychický vývoj. Potrebujeme preto s najväčším úsilím hľadať spôsob ako vrátiť deti do škôl čo najskôr tak, aby zároveň nedošlo k zhoršeniu epidemickej situácie,“ uviedla Čaputová s odhodlaním bojovať proti pandémii koronavírusu ako aj pokračujúcej distančnej forme štúdia.

Na záver venovala slová vláde, ktorá by sa mala v ťažkých časoch zomknúť a spoločne najlepším spôsobom všetky problémy vyriešiť. To sa u nás momentálne nedeje, čo ju očividne mrzí. „Pre verejnosť nie je podstatné, koho plán krízový štáb či vláda podporí, ale to, aby zodpovedné orgány štátu boli akcieschopné a prinášali riešenia akútnych problémov. Ak majú žiaci zostať ďalšie týždne doma len preto, že vláda nenašla spoločné riešenie dôležitého problému, nie je to dobrá správa.“

PRE VIAC INFO NÁS SLEDUJTE NA FACEBOOKU!

Zdroj/Foto: Facebook/zcaputova