Dnes sa predseda vlády Igor Matovič, minister hospodárstva Richard Sulík a minister dopravy a výstavby Andrej Doležal postavili pred prezidentku Zuzanu Čaputovú, aby oficiálne prijala Sulíkovú demisiu.

Prezidentkin príhovor bol plný úctivých a vďačných slov. „Vážim si, že ste sa s výrazným osobným nasadením venovali tomu, aby váš rezort vo veľmi náročných podmienkach pandémie plnil svoje úlohy a udržal slovenské hospodárstvo v čo najlepšom stave,“ adresovala prezidentka Sulíkovi.

„Dúfam, že vaše gesto si nájde svojich adresátov a pomôže k ukončeniu krízy,“ dodala prezidentka Čaputová. Taktiež za dočasného šéfa rezortu zvolila Andreja Doležala, ktorý po demisii Milana Krajniaka dočasne šéfuje aj ministerstvu práce, sociálnych vecí a rodiny.

Bývalý minister hospodárstva Richard Sulík reagoval na dnešnú udalosť na sociálnej sieti. „Ďakujem pani prezidentke za úprimné slová v príhovore po prijatí mojej demisie. To, k čomu som sa zaviazal, som splnil. Podal som demisiu, aby moja osoba nebránila rekonštrukcii vlády. Teraz je na ťahu premiér. Štvorkoalícia môže ďalej fungovať bez účasti Igora Matoviča vo vláde,“ napísal.

Zdroj: Denník N, Facebook/RichardSulik