Niektorí ľudia milujú svoje zamestnanie a chodia doň každý deň s radosťou a vidinou skvele prežitých nasledujúcich hodín. A potom je tu tá nešťastná väčšina, ktorá sa z rôznych dôvodov zasekla v práci, kde už len trpí a dúfa, že jedného dňa bude môcť dať konečne výpoveď.

Aj ľudia z nasledujúcich príbehov mali pocit, že nemajú na výber, než zostať v nenávidenej robote. V istej chvíli však skrátka prišiel „bod zlomu“, po ktorom to viac nebolo možné. Ľudská trpezlivosť totiž býva obrovská, no má svoje hranice. A šéfovia týchto osôb ich prekročili tým najhnusnejším spôsobom.

1: Mal som COVID. Šéf odo mňa požadoval, aby som sa vrátil učiť do školy – osobne. Dal mi na výber – buď sa ihneď vrátim k vyučovaniu alebo skončím. Tak som skončil.

2: Moja mama mala rakovinu a musela podstúpiť chirurgické odstránenie maternice. Oznámila som šéfke, že potrebujem dovolenku, aby som sa o ňu mohla postarať a byť jej nablízku. Reakcia? „S*riem na to, či tvoja mater zomrie, proste sem zajtra prídeš!“ V tej chvíli som jej vrátila menovku, vzala som si tašku a bez obzretia odišla.

3: Priniesla som generálnemu manažérovi vyplnenú sťažnosť na s*xuálne obťažovanie od môjho nadriadeného. Pred mojimi očami ju roztrhal na kúsky.

4: Pracovala som vo fast foode, no dostala som streptokokovú infekciu. Požiadala som o voľno, na čo mi šéf odvetil, že sa mám dať láskavo dokopy, lebo nepotrebuje ľudí, čo sa vyhovárajú na chorobu. O mojom slabom imunitnom systéme vedeli už dávno – a človek, čo ma nakazil infekciou, bol presne tento šéf… Skončila som a o týždeň som mala novú prácu.

5: Mala som šéfku, ktorá musela byť vo všetkom najlepšia, a tak sa po mne vozila a večne ma kritizovala. Brala som si robotu navyše a šla som sa roztrhnúť, aby s tým konečne prestala. Nielenže to nepomohlo, no ešte som si z toho stresu aj privodila poruchu príjmu potravy.

6: Náš dom zhorel skoro do tla a prišli sme o všetko. Pracoval som vtedy vo Walmarte – už pekne dlho – a požiadal som, aby mi zmenili pracovný pomer na flexibilný, nech sa stíham starať o brata, ktorý bol vtedy ešte na základke. Odmietli a flexibilné hodiny dali novým zamestnancom. Odkráčal som a viac som tam nevrátil.

7: Po desiatich rokoch, niekoľkých degradáciách na horšie pozície a stovkách urážok na cti namiesto mňa povýšili na sľúbené miesto bývalú stážistku, ktorú som zaúčal. Mala byť moja šéfka. Aký na to mali dôvod? Vraj bola „strašne zlatučká“.

8: Rodinkárstvo. Zistila som, že šéfovia boli strašne tajnostkárski ohľadom výsledkoch jednotlivých ľudí, aby nevyšlo najavo, že nie všetci sme mali rovnaké množstvo práce. Rozumejte – kamoši a synovci šéfa robili h*vno, kým ja všetko. Keď som priniesla výpoveď, prosili ma, aby som zostala, ponúkli mi zvýšenie platu aj bonusy. Viete, čo ma už mohli…

9: Mal som 18 a robil v dvoch robotách. Raz som musel zostať dva týždne v nemocnici. Počas neho jeden z mojich zamestnávateľov prišiel a priniesol darček a ten druhý v jednom kuse vyvolával mojej mame, kedy konečne mienim prísť do práce. Skúšala mu vysvetliť, že ono nie je také ľahké predpovedať, kedy sa človek prebudí z kómy… Márne. Keď som sa prebral a doliečil, vrátil som sa už len do jednej roboty.

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

TOP 10 chvíľ, po ktorých ľudia vedeli, že je najvyšší čas na ROZVOD!

Zdroj: Buzzfeed.com | Foto: Pinterest