Aj keď sú časy krutých a krvilačných mafiánov za nami, 90-te roky nikdy úplne nezmiznú. Mikuláš Černák sedí už takmer 25 rokov za mrežami a aj keď najprv nechcel, po čase prelomil mlčanie a vyzradil veci, ktoré nikdy nemal nikto vedieť. 

Bývalý boss slovenskej mafie Mikuláš Černák trávi za mrežami nekonečné chvíle, môže však telefonovať až piatim ľuďom. Okrem matky a svojho právnika aj Mirovi Šifrovi, ktorý o ňom píše film, konzultuje ho a Černáka navštevuje aj v Leopoldove.

„Černák je pre mnohých ľudí príťažlivý tým, že mal mať akúsi ‚mafiánsku česť‘. Nebol to však nijaký spravodlivý mafián, jeho fanklub je na veľkom omyle,“ vysvetľuje scenárista.

Černák je zakladateľom mafiánskej skupiny prezývanej černákovci a jeho “kariéra” sa datuje od roku 1991. Viacerí členovia jeho skupiny sú už po smrti, väčšina z nich bola zavraždená. Mikuláša zadržali v decembri 1997, odsúdili ho na doživotie pre šesť vrážd. V roku 2015 napísal knihu “Prečo som prelomil mlčanie” a začal spolupracovať s políciou pri objasňovaní starých mafiánskych vrážd.

DOKUMENT o najväčšom slovenskom mafiánovi:

Spomínate si na niektoré legendárne výroky, z ktorých mrazí ešte aj dnes? Rád hovoril, že všetkých, čo zabil, by naplnili aj autobus. Rovnako známym je výrok: “Môj rozsudok smrti je účinnejší ako rakovina!”

Černák z väzby nariaďoval úspešné vraždy svedkov a bývalých kolegov, v roku 2002 opustil Ilavské väzenie na vlastnú žiadosť aj s policajnou ochranou. Nikto však netušil prečo – oficiálne kvôli dobrému správaniu.

Foto: Facebook, YouTube | Zdroj: Mikuláš Černák/ Ako som prelomil mlčanie, deenikn.sk, nastope.sk, muzskysvet.sk | Video: YouTube