V západných Čechách v meste Sokolov ležiacom v Karlovarskom kraji začali kolabovať v škole žiaci. Záchranná služba vyhlásila v súvislosti s prípadom tzv. mimoriadnu udalosť prvého stupňa, informuje spravodajský server Novinky.cz.

Na strednej škole skolabovala 20 študentov. „O štvrť na deväť sme dostali hlásenie o dvoch osobách, študentoch, ktorým došlo v škole nevoľno. Následne po tom, čo na miesto dorazila posádka záchrannej služby, nahlásila väčší počet (takýchto) osôb, momentálne je ich devätnásť. Poslali sme tam už osem posádok,“ informoval hovorca karlovarskej krajskej záchrannej služby Radek Hes.

„Vyhlásili sme mimoriadnu udalosť prvého stupňa a aktivovali sme hasičov a políciu, aby sa preverilo, či tam nedošlo k nejakej intoxikácii, alebo aby sa našli dôvody toho, čo sa tam v tej budove stalo a deje či (čo tam) uniklo. To zatiaľ nikto nevie. Či je to z jedla, alebo nejaký plyn, to nikto nevie,“ dodal ďalej Hes.

Podľa slov starostky Sokolova sú všetci študenti mimo ohrozenia života a v stabilizovanom stave. Príčinu udalosti stále preverujú.

Zdroj: tvnoviny.sk Foto: pixabay