Porovnávať sa s našimi susednými krajinami radšej nebudeme, no na jedno môžeme byť hrdí, a to na našu pani prezidentku. Zuzanu Čaputovú, nám závidia aj samotní českí susedia. Tá ich svojim vystupovaním dostala až natoľko, žeby ju najradšej vymenili za Zemana.

Zuzana Čaputová je známa svojim prezentovaním na sociálnych sieťach, no najaktívnejšia je na Twitteri. Práve tam komunikuje so zahraničím najčastejšie po anglicky, čo je ďalším významným plusom. Vystupovaním a úprimnosťou si dennodenne získava čoraz viac priaznivcov.

Najviac pozitívnych ohlasov z Česka si prezidentka vyslúžila pri nedávnej reakcii na Twitteri. V čase, kedy sa Čína vyhrážala našim západným susedom, stála pani prezidentka na ich strane, zatiaľ čo Pražský hrad ostal v úzadí.

„Slovensko stojí za Českou republikou. Vzťahy medzi EÚ a Čínou sú založené na dialógu a vzájomnom rešpekte. Hrozby namierené proti jednému z členov EÚ a jej predstaviteľom sú v rozpore so samotnou podstatou nášho partnerstva a ako také sú neprijateľné,“ uviedla Čaputová.

Česi na seba nenechali dlho čakať a pod príspevkom sa začalo hromadiť desiatky pozitívnych a ďakovných komentárov. “To je zase vostuda. Nakonec nás musí hájit prezidenti a ministři jiných zemí, protože u nás se na to prezident ani premiér nezmůžou.”

“Diky. Možná by jste mohla vzít na vedlejšak i Prahu? I když to asi už ne, Československo by už asi neprošlo. Ale co tomu začít říka Velká Morava a hlavní město udělat v Mikulčicích?Upřímně závidím Slovákům takovou prezidentku. Snad se taky dočkáme. Zeman je absolutní katastrofa. Kdyby měl charakter, tam vystoupí před národem, omluví se a rezignuje.”

Zdroj: Twitter/ZuzanaCaputova