Pondelok v popoludňajších hodinách opäť zasadol Ústredný krízový štáb, aby prehodnotil situáciu so šíriacou sa pandémiou. Slovákov opäť čakajú výrazne zmeny! Česká republika je červenou krajinou!

Tajomník ministerstva zahraničia Martin Klus priamo z rokovania uviedol, že našich západných susedov zaraďujeme kvôli čoraz viac vyššiemu počtu nakazených, do červeného zoznamu krajín.

A čo to pre nás znamená?

,,Ktokoľvek sa vráti z územia Česka, s výnimkou pendlerov do 30 km od najbližšieho hraničného priechodu, študentov, pedagógov, výskumníkov, zdravotníkov, poľnohospodárov, sociálnych pracovníkov, pracovníkov v kritickej infraštruktúre, niektorých športovcov a umelcov (vraciame sa k výnimkám z jari – presnejšie budú definované v uznesení Úradu verejného zdravotníctva) musí prísť buď s negatívnym testom nie starším ako 72 hodín, alebo prostredníctvom formuláru e-hranica nastúpiť do 5 dňovej domácej karantény a následne byť testovaný. Toto sa bude kontrolovať prostredníctvom námatkových kontrol, aj tzv. “trackovania” mobilných telefónov. Do platnosti to vstúpi od piatka 18. septembra 2020,” informuje Klus.

Zdroj: Facebook /martin.klus