Susedia Česi v snahe zvýšiť zaočkovanosť obyvateľstva čím lepšie zvládnu tretiu vlnu pandémie koronavírusu zmenili celú očkovaciu stratégiu. Prihlasovanie cez online formuláre a čakanie na pridelený voľný termín bude minulosťou. O zmene, ktorá ma nastať už od júla, informovala pre portál Nový čas hlavná hygienička Pavla Svrčinová.

Česi sa budú môcť cestou popri vakcinačnom centre zastaviť a priamo na mieste sa prihlásiť na vakcináciu bez predchádzajúcej online registrácie alebo sa okamžite zaočkovať. Zároveň si od júla môžu okamžite rezervovať aj termín druhej dávky, a tak nebudú odkázaní na čakanie na SMS správu. Ak im termín následne nebude vyhovovať bez akýchkoľvek komplikácií si ho budú môcť presunúť.

Taktiež plánujú skrátiť lehotu na druhú dávku na výrobcom odporúčané tri týždne, aktuálne majú stanovených až 42 dní. Začiatkom budúceho roka v susednej krajine budú očkovať dokonca 3 dávkou aby sa zabezpečil dostatok protilátok a to najmä preto,  aby ľudia zaočkovaní Astrazenecou dostali tretiu dávku Pfizeru.

Zdroj: cas.sk | Foto: Pixabay