Bývalý živý Ken, dnes už živá Barbie Jessica Alves, má po celom svete milióny fanúšikov. Tí jej za zmenu pohlavia a celkového vzhľadu tlieskajú a neraz ju dokonca považujú za vzor. Ukazuje totiž, že zmena je vždy možná a nikdy na ňu nie je neskoro.

Jessica, ktorá na svojej nezvyklej sláve dobre zarába, je však Britka. Na Slovensku a v Čechách, kde ľudia inakosť zvyknú skôr tajiť, lebo vedia, že by sa nestretla s pochopením, by živnú pôdu pre podobné „podnikanie“ nemala šancu nájsť.

Svoje o tom vie aj 23-ročný Honza Šimša z Brna, ktorý našiel odvahu splniť si sen a zmeniť sa na živú bábiku Bratz. Na Instagrame, kde ho sleduje niečo vyše 7-tisíc ľudí, sa mu však neraz ujdú skôr posmešky a „hejty“, než úprimná podpora.

„Z môjho pohľadu som stále obyčajný, trošku odlišne vyzerajúci borec z Brna,“ hovorí o sebe Honza po niekoľkých zákrokoch. Množstvo ďalších má na pláne – v najbližšej dobe si chce nechať urobiť predovšetkým nos, bradu a lifting tváre.

Peniaze na operácie však nepochádzajú, ako u mnohých influencerov, z Instagramu, ale z bežnej práce. Pred niekoľkými rokmi začal podnikať v oblasti emisných technológií. Na čo by sa ale chcel v budúcnosti skutočne sústrediť, je jeho vlastná značka, v rámci ktorej momentálne vyrába kožuchy a umelé riasy. Zatiaľ sa to však nerozbieha tak rýchlo, ako by Honza chcel.

„Síce som obletel celý svet, mám tam státisíce a milióny zhliadnutí, písali o mne médiá s obrovskou čítanosťou, ale hovorili o mne prakticky inkognito,“ sťažuje sa česká babika Bratz, ktorá so svojím príbehom cestovala krížom-krážom, no neprinieslo jej to želané ovocie. „Jediné, čo mi to dalo, bolo, že ako neznáma osoba som preletel celým svetom, ale nezaistilo mi to žiadne zisky, žiaden ‚famous‘ na Instagrame, skrátka nič. To ma pekne naštvalo!“ 

Honza napriek tomu svoje snahy zarábať na svojom vzhľade nehádže do koša a nepochybne pracuje na novom a efektívnejšom pláne, ako si získať viac fanúšikov.

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Zdroj: Extra.cz | Foto: Instagram/bratzdoll_brno