Časy, kedy Česko a Slovensko tvorili jeden štát sú už dávno za nami. Stále však medzi nami panuje akási “súrodenecká rivalita” a občas si do seba radi rypneme. Český magazín Extra.sk zverejnil 5 dôvodov, prečo by naši chlapi mali ostať radšej pri Slovenkách!

 

1. Maminkin synáčik

Najväčším postrachom pre Česky sú svokry. Svojho synčeka by najradšej kŕmili do jeho tridsiatich rokov a od svojej nevesty očakávajú to isté. Nejaká česká buchta predsa nikdy nebude mať v Slovákovom srdci väčšie miesto ako jeho mama! Predstava slovenskej svokry je pre mladé Češky hotovým postrachom!

2. Večne nespokojný s tým, čo mu navaria

Slováci chcú totiž len jedno – bryndzové halušky, guláš a plnenú papriku. České dievča nemá šancu, ak spomínané dobroty nepatria medzi jej vychýrené špeciality a aj keby presedela noci nad tradičnou slovenskou kuchárkou, odpoveď i tak bude: “Moja mama to varí lepšie.”

3. Slovník ako veno

Ak sa už aj česká nevesta prelúska náročnou Slovenčinou, vždy tu bude manželova rodina, ktorá diskusiu okorení nárečovými výrazmi, ktorým nerozumejú ani vo vedľajšej dedine! Môžu tak aspoň svoju nepodarenú nevestu poohovárať priamo pred jej očami a ona sa môže len nechápavo usmievať.

4. Slúžka ako práca na plný úväzok

Češky rozhodne nepriťahuje vidina, v ktorej ony varia, žehlia, perú o sto šesť a ich muž sa vyvaľuje na gauči pred telkou. “Donesieš mi pivko?” Muž predsa nosí domov peniaze a žena sa stará o domácnosť, no nie?

5. Nič, čo by v Česku nemali

Aj keď môže mnohé Češky vzrušovať dojem “exotiky”, naši muži vraj nie sú až tak špeciálny tovar. Ide v podstate o rovnakú mentalitu, nič extra.

No čo, páni, asi vám už len ostáva poobzerať sa po našich krásnych ženuškách. 😉

Zdroj/Foto: extra.cz

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.