Sú tomu iba dva dni, čo celým svetom otriasla zdrvujúca správa o samovražde Chestera Benningtona, frontmana skupiny Linkin Park. Spevák, ktorý svojou tvorbou ovplyvnil doslova celé generácie fanúšikov, bol nájdený v štvrtok 20. júla v súkromnej rezidencií v Los Angeles!

Chester Bennington, spevák kapely Linkin Park, bojoval dlhé roky so svojimi vnútornými démonmi, ktoré vyústili až do nepochopiteľnej samovraždy obesením. 41-ročný umelec bol v detstve zneužívaný, neskôr podľahol drogám, no všetko sa zmenilo, keď sa zo svojich trápení liečil prostredníctvom hudby. Práve tu si našiel množstvo priateľov, medzi ktorých patril aj Chris Cornell († 52), frontman kapely Audioslave. Ten však, žiaľ, v máji tohto roka nečakane zomrel, s čím sa Chester nedokázal zmieriť celé týždne. Potom, ako sa s ním počas pohrebu naposledy rozlúčil, uzavrel sa do seba a mŕtvemu priateľovi napísal prostredníctvom Twitteru otvorený list, ktorý trhá srdce.

,,Minulú noc sa mi snívalo o Beatles. Zobudil som sa na to, ako mi v hlave hrá Rocky Raccoon a ja som sa sústredil na tvár mojej ženy. Práve mi povedala, že moj priateľ zomrel. Len som plakal a hlavou mi prúdili myšlienky na teba. Stále plačem so smútkom a vďačnosťou, že som s tebou a tvojou rodinou mohol zdieľať pár veľmi špeciálnych chvíľ. Inpšpiroval si ma v mnohých veciach, o ktorých si ani nevedel. Tvoj talent bol čistý a bezkonkurenčný. Tvoj hlas bola radosť aj bolesť, hnev aj odpustenie, láska aj bolesť srdca, všetko v jednom. Predpokladám, že to všetko, čo všetci sme. Pomohol si mi to pochopiť. Pozerám video, v ktorom spievaš “A day in the life” od Beatles a myslím na svoj sen. Rád by som si myslel, že si mi svojím spôsobom dával zbohom. Neviem si predstaviť svet bez teba. Modlím sa, aby si v budúcom živote našiel pokoj. Všetku svoju lásku posielam tvojej žene a deťom, priateľom a rodine. Ďakujem ti, že si mi dovolil byť súčasťou tvojho života. So všetkou láskou tvoj priateľ,” napísal v otvorenom liste, ktorý zverejnil na sociálnej sieti Twitter. Chester Bennington sa obesil 20. júla, práve v deň, kedy by sa jeho priateľ Chris Cornell dožil 53. narodenín.

Zdroj/Foto: Twitter