Jeho rodičia tvrdia, že v troch rokoch vedel počítať i čítať, dnes ako 12-ročný svoje mal svoje nedprirodzene vysoké IQ potvrdiť aj v testoch. Reč o chlapcovi z Cardiffu vo Walese, ktorý sa volá Harrison Casey!

 

Výsledok jeho testu v organizácii Menza združujúcej najinteligentnejších ľudí sveta ale dopadol šokujúco. Zvládol ho totižto s prehľadom, bez jedinej chyby!  Aj keď povedal, že bol celkom ťažký. Bolo mu tak namerané IQ 162. Vyššie sa vlastne vrámci tohto testu získať ani nedalo.

Hodnotu približne 160 dosahuje oveľa menej, ako 1 percento ľudí. Vastnili ho takí géniovia ako Albert Einstein či nedávno zosnulý Stephan Hawking. Pochopiteľne, história pamätá aj oveľa vyššie hodnoty namerané v inteligenčných testoch, no títo ľudia majú kvôli tomu obrovský problém začleniť sa do spoločnosti.

To je čiastočne vraj problémom aj tohto chlapca. Ako sám hovorí, učiť sa veľmi nemusí a tie veci jednoducho vie. Čiastočne za to “vďačí” však aj aspergorovmu syndrómu, ktorý je ľahšou formou autizmu. Napriem tomu v budúcnosti plánuje byť doktorom a pomáhať vyvíjať nové lieky. Mimochodom, aj to svedčí o jeho vysokom IQ, veď v jeho veku chcú byť chlapci skôr športovcami, automechanikmi, spevákmi alebo nappríklad IT-éčkári.

Zdroj/Foto: Twitter, walesonline.co.uk

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.