Pomysleli ste si niekedy, aké máte šťastie, keď sa do roboty môžete odviezť vlastným autom, prípadne ísť vlakom či autobusom? Nie každý má totiž také šťastie a do práce musia chodiť pešo aj niekoľko kilometrov. A nezáleží na tom, aké je počasie.

Trenton Lewis má 21 rokov a už niekoľko mesiacov pracuje v spoločnosti UPS, pričom ani raz neprišiel pozde. A to musí do práce chodiť 5 a pol míle pešo a takú istú vzdialenosť aj domov. Trenton nikdy nepatril k ľuďom, ktorí by sa sťažovali, preto sa snažil túto skutočnosť dlho tajiť pred svojimi spolupracovníkmi. Každý deň musel vstávať už o štvrtej ráno, aby sa do spoločnosti dostal včas.

Dôvodom jeho konania je jeho 14-mesačná dcérka, ktorá okrem otca nikoho iného nemá, preto je na neho odkázaná. Trenton si nemôže dovoliť míňať peniaze na auto či výdavky spojené s ním, preto sa rozhodol do práce chodiť po vlastných. Nikomu sa o svojom probléme nezdôveril, pretože sa bál, že príde o prácu, čo nemohol dopustiť.

Jeho tajomstvo sa napokon predsa len prevalilo. Prvými, kto sa o ňom dozvedeli, boli manželia Kenneth a Patricia Bryantovci, ktorí ihneď zalarmovali aj ostatných kolegov, ktorí ukázali svoje dobré srdce a spoločne vyzbierali 2 000 dolárov, za čo Trentonovi kúpili auto.

Spolupracovníci požiadali Trentona, aby prišiel na krátke odborové zasadnutie, kde vytiahli kľúče od auta a predviedli mu ich prekvapenie. Najskôr nevedel, čo má povedať, no keď mu došlo, čo pre neho kolegovia urobili, bol neskutočne šťastný a vďačný a nevedel sa prestať usmievať.

Bolo to jeho prvé auto v živote a prvá vec, ktorú v ňom urobil, bolo, že previezol svoju dcérku po meste. Svojim spolupracovníkom ostane navždy zaviazaný a verí, že ich v živote postretne niečo dobré.

Zdroj/Foto: brightside.me, facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Adka
Mladá a ambiciózna študentka žurnalistiky, ktorá miluje písanie a verí, že raz sa tým bude živiť. Okrem toho miluje knihy, varenie, pečenie a samozrejme musí vedieť o všetkom, čo sa deje vo svete. Preto vám prináša čo najlepšie a najaktuálnejšie informácie zo sveta zábavy.