Angličan Dom Merrix si myslel, že je z najhoršieho vonku a po dvoch týždňoch boj nad koronavírusom predsa len vyhral, no pliaga Covid-19 ho postihla ešte raz. Tentokrát to už neprežil. Milujúci partner a otec koronavírusu náhle podľahol. O to smutnejší je fakt, že aj napriek príznakom Doma pred smrťou neotestovali na Covid-19.

Z ničoho nič sa nevedel nadýchnuť a ledva lapal po dychu. Jeho partnerka ihneď zavolala záchranárov, no tí mu už nevedeli pomôcť.

„Ráno vstal a dal si sprchu. Vyzeral byť úplne v poriadku. Potom sa to stalo,“ opisuje tragickú udalosť rodinná známa. „Keď mu prišlo zle, ešte napísal dcére správu, nech otvorí okno, aby sa mu lepšie dýchalo. V ďalšej správe už partnerku Sarah žiadal o pomoc,“ pokračuje.

Prípad Doma Merrixa potvrdzuje to, že obeťami koronavírusu nemusia byť len starí, alebo ťažko chorí a je rovnako nebezpečný pre všetkých. Dom sa tak stal v Británii približne 12- tisícovou obeťou a rovnako ako mnoho ostatných ani on nebol pred smrťou testovaný na Covid – 19.

Zdroj: tvnoviny.sk Foto: depositphotos