Kým sa naši rodičia a starí rodičia bežne cez zimu hrávali na zamrznutých riekach, pre nás je úkazom už aj snehový poprašok, a to najmä keď padá počas vianočných dní. Nie všade na svete sú však zimy takéto mierne. Svoje o tom vedia predovšetkým ľudia žijúci ďaleko na severe, kde nie sú teploty mínus niekoľko desiatok stupňov Celzia ničím výnimočným. Pozrite sa, aké prenádherné fenomény v takýchto podmienkach vznikajú!

Stĺpy svetla, ľadové kvety, šošovkovité oblaky či stretnutie Mesiaca a Slnka nad jediným jazerom… Toto sú úkazy, ktoré v našich končinách neuvidíme zrejme nikdy, no zato nehostinné ruské pomery ich zažívajú na pravidelnej báze.

Samozrejme, ruka v ruke s toľkou krásou prichádzajú aj ničivé javy ako snehové búrky, mrznúci dážď či krúpy veľkosti futbalových lôpt, aké by asi nikto z nás nechcel zažiť na vlastnej koži.

Poďme si teda spolu takto z bezpečnej (internetovej) vzdialenosti na Vianoce pozrieť, ako vyzerá skutočná zima. A zároveň z tepla domova poľutovať tých úbožiakov, ktorí budú chcieť ráno naštartovať autá z tretieho a štvrtého obrázku!

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Zdroj: Boredpanda.com | Foto: Twiiter/Kirill Bakanov