Ak sa chystáte na očkovanie proti koronavírusu, mali by ste vedieť tieto veci. Čitateľka portálu Dnes24.sk sa podelila so svojimi skúsenosťami s očkovaním. Podľa jej slov nepotrebujete test na Covid-19 a samotné očkovanie je takmer bezbolestné.

“Nemala som žiadne obavy. Zaregistrovala som sa cez prihlasovací formulár na stránke Ministerstva zdravotníctva a v daný deň som sa dostavila na očkovanie. Ešte pred samotným očkovaním som zodpovedala lekárovi otázky týkajúce sa môjho zdravotného stavu. Test na koronavírus nie je potrebný. Samozrejme platí, že na očkovanie by mal prísť človek zdravý, bez teplôt,” uviedla zdravotná sestra Monika, ktorá dostala prvú dávku vakcíny Comirnaty od spoločnosti Pfizer/Biontech v januári.

Priznala, že samotný vpich bol takmer bezbolestný a vedľajšie účinky boli minimálne. Druhú dávku vakcíny dostala po 28 dňoch vo februári. “Týždeň pred termínom mi došla sms-ka aj mail s presným časom v tom istom zdravotníckom zariadení, kde ma očkovali prvýkrát. Opäť nebol potrebný test na Covid-19,” povedala Monika.

“Lekár sa ma len spýtal, či som mala nejakú reakciu a išlo sa na vec. Injekcia bola znovu takmer bezbolestná. Po očkovaní som si ešte posedela pätnásť minút čakárni kvôli možnej reakcii. Vystavili mi potvrdenie o vakcinácii, kde je uvedené aj číslo šarže očkovacej látky,” poznamenala.

Ak chcete mať očkovanie zaznačené aj v medzinárodnom očkovacom preukaze a máte ho, môžete si ho priniesť na druhé očkovanie, a vakcináciu vám tam zaznačia. Dostanete aj oficiálny certifikát. “Pár hodín som len cítila v ramene slabšiu svalovicu. Preventívne som si nedala ani žiadny paralen,” dodala sestrička.

Zdroj: Dnes24.sk | Foto: pixabay.com