Československý šoubiznis je momentálne plný tehotných žien a čerstvých mamičiek, o ktorých sa často hovorí v superlatívoch ako o „najkrajších tehuľkách” či „dokonalých kráskach s bruškom”. To ale neplatí o Dominike Cibulkovej, ktorá kvôli svojim tehotenským fotografiám schytáva kritiku za kritikou. Pri tej najnovšej však komentáre prekročili únosnú mieru. Reakcia tak na seba nenechala dlho čakať.

Bývalá tenistka Dominika Cibulková nepatrí práve k najobľúbenejším slovenským hviezdam. Síce si z toho sama veľa nerobí, no tento fakt sa často odráža najmä v komentároch na sociálnych sieťach, ktoré jej osobu radi využívajú ako boxerské vrece.

V poslednom štádiu tehotenstva sa tenistka rozhodla v spolupráci s multitalentovaným Lukášom Kimličkom nafotiť sériu umeleckých fotografií pre istý český magazín. Tie však mnohí považovali za prinajmenšom nevkusné a nehodné ženy, ktorá má čoskoro porodiť dieťa. Kameňom úrazu bol fakt, že Dominika bola na záberoch polonahá.

Aby Lukáš s Dominikou ulahodili aj tým fanúšikom, ktorí k magazínu nemajú prístup, rozhodli sa postupne zverejňovať niektoré z fotografií aj na sociálnych sieťach. Tá najnovšia, kde jej ani nevidno do tváre, len si drží bruško rukami s množstvom prsteňov a krikľavo upravenými nechtami, vyvolala nečakane búrlivé reakcie – a to aj v porovnaní s odpornými komentármi, ktoré schytali predchádzajúce zábery.

Nešlo len o početné prstene a dlhé nechty, čo komentujúcim (najmä) ženám prekážali. Mnohé si zgustli predovšetkým na Dominikinej tehotenskej postave, a to navyše spôsobom, že Lukáš začal zo svojho profilu odporné poznámky postupne zmazávať. V istej chvíli však tak veľmi prekročili únosnosť, že musel zareagovať. Trefne, úprimne, no taktiež poriadne neľútostne.

Celá reakcia Lukáša Kimličku na hejterské komentáre:

„Vy, ženy, ste veľmi zvláštne tvory. Nikdy som nezažil toľko hejtov pod fotkami ženy a ešte k tomu tehotnej. A teraz je úplne jedno, či je na fotke Dominika Cibulková alebo Anička Pagáčová. NIKDY som nevidel, aby chlap písal chlapovi pod fotku, že je škaredý alebo tučný. A viete prečo? Lebo žiadny chlap sa na toto nezníži. Ale čo dokáže napísať ŽENA druhej ŽENE, tak to je neskutočné.

Neskutočné, koľko zla nenávisti, závisti a pohŕdania je vo vás, ženách. A teraz naozaj nie je dôležité to, že to píšem pod fotku Dominiky. Tá je teraz druhoradá. Prvoradé je to, ako sa vy, ženy, k sebe navzájom správate. Priznám sa, že z niektorých reakcií mi prišlo zle.

Pracujem v módnom magazíne už 13 rokov. Stále sa dožadujete, aby sa v nich objavovali aj ženy plnších tvarov, aby sa bojovalo proti anorexii a aby si všetky ženy boli rovné. No, nehnevajte sa na mňa, ale vy, ženy, si pekne ,kakáte’ do úst. Na fotku ženy, ktorá nemá miery topmodelky, napíšete, že je tučná a nemala by sa tak ukazovať. Áno, nech chodí po kanáloch alebo nech nevychádza z domu. Každá žena s konfekčným číslom nad 36 nech sa zatvorí do pivnice a spytuje si svedomie, aby ju náhodou nezlynčovali. Keď sa žena s plnšou postavou odfotí polonahá (pre vás bude stále NAHÁ), tak ju posielate do pekiel. Ale keď ste deň predtým lajkli úplne nahú tehotenskú foto inej prominentnej Slovenky, tak to je v poriadku. Lebo ona je štíhla a nenasie*a vás každý deň fotkami svojho života, na ktorý si zarobila sama (lebo nezarobila!).

Ja si ženy veľmi vážim a vždy som si vážil, ale prosím vás, majte sa rady. Lebo keď nemáte rada samu seba, potom sa len skrývate za anonymné profily a celé dni rozsievate na internete zlo a hejty. Ak nemáte rady Dominiku, nesledujte ju. Ak máte rady Beyoncé, sledujte ju. Hlavne sa už prestaňte porovnávať, závidieť si, urážať sa a hlavne prestaňte svoje nenávistné hejty skrývať za vyjadrenie názoru. Pretože taký názor nikoho nezaujíma a hlavne je zbytočný. Ženy majú držať spolu!“

Zdroj: Instagram/lukaskimlicka | Foto: Instagram/domicibulkova, lukaskimlicka