Obľúbení Cigánski diabli boli mnohé roky súčasťou Plesu v opere. Ich zábavná šou a fantastická hudba roztancovala celý parket, no čo sa stalo potom? Skupina nadobro skončila s najväčším slovenským podujatím a máju nato jasný dôvod.

Cigánski diabli definitívne skončili s Plesom v opere ešte v roku 2016. Fantastickí hudobníci sa každoročne postarali o tu najväčšiu šou, no povedali si dosť! Neprístupné správanie a ponižovanie od personálu si ako účinkujúci vážne nezaslúžili.

Pohybovať sa mohli iba vo vyhradenom priestore alebo v šatni, kde si kapela odsedela aj niekoľko hodín, kým začali vystupovať. Ich občerstvenie spočívalo iba v dvoch fľašiach minerálky a siedmich obložených bagiet. To ešte stále nie je všetko. „Niekoľkokrát nás urazili,“ zdôverila sa vtedy Silvia Šarköziová týždenníku PLUS 7 DNÍ.

Zdá sa, že organizátori si za Cigánskych diablov rýchlo našli náhradu. Na tohtoročnom okrúhlom 20. ročníku vystupovali Cimbal Brothers a prvýkrát sa predstavila skupina Restaurante Opera, ktorá oživila ples kombináciou cimbalu, huslí, gitary a klasickú hudbu v modernejšom štýle.

Aj tento rok putoval výťažok z akcie na charitatívne účely, konkrétne na inkluzívne vzdelávanie detí.

Foto: Facebook | Zdroj: sarm.pluska.sk