V pondelok v Budapešti šéfka Úradu štátnej zdravotnej služby ÁNTSZ Cecília Müllerová uviedla, že výhodou čínskej vakcíny od spoločnosti Sinopharm je, že vyvoláva silnú reakciu imunitného človeka. Avšak lekári v Maďarsku vakcínu neodporúčajú.

“Mnohí vyjadrili nádej, že táto vakcína dokáže poskytnúť dlhodobejšiu a kvalitnejšiu ochranu, čo však ukáže iba budúcnosť,” povedala šéfka podľa agentúry MTI. Podľa nej Müllerová poznamenala, že široká antigénová paleta vakcíny prispieva k masívnemu aktivovaniu imunity.

Čo sa týka lekárov v Maďarsku, voči čínskej protikoronavírusovej vakcíne prejavili námietky a nesúhlas. Podľa informácií denníku Népszava, s touto vakcínou by mali už tento týždeň v Maďarsku začať očkovať. Lekári pre denník uviedli, že k vakcíne je priložený len maďarský preklad čínskeho popisu výrobku, ale nie stanovisko maďarského orgánu, ktorý povolenie na domáce použitie udelil v mimoriadne zjednodušenom procese. Dodali, že vakcínu nebudú nikomu odporúčať, avšak podajú ju tomu, kto ju bude požadovať.

Zdroj: topky.sk | Foto: Instagram/Sinopharm, pixabay