Premiér vystúpil na rýchlej tlačovej besede, kde len odpovedal na zvedavé otázky novinárov, prioritne ohľadom celoplošného testovania. To ešte stále nie je schválené, predseda vlády ale uistil verejnosť, že o definitívnych výsledkoch bude informovať zajtra. 

Igor Matovič pred novinármi vyhlásil, že za ideou celoplošného testovania si stále stojí a jeho názor je v tejto veci nemenný, odhliadnuc od všetkých faktorov, ktoré by na neho mohli vplývať.

Zároveň odkázal všetkým starostom a primátorom, aby sa na testovanie pripravili, a to počas víkendu 23. – 24. januára. Prisľúbil im, že do každého odberného miesta poskytne armáda Slovenskej republiky minimálne jedného vojaka a pomáhať by mali aj policajné zložky.

„Povedz mi, koľko ti je hodná záchrana života človeka povedzme v Dolnom Kubíne? Desaťtisíc, stotisíc?“ opýtal sa rečnícku otázku premiér. „Tu ide o životy, o zdravie. Áno, veľakrát nie naše. Sú tu ľudia, ktorí sú chorí a starí a my ich musíme brániť. Musíme spoločne zatnúť zuby a chrániť životy a zdravie,“ povedal dodáva.

Celú tlačovú konferenciu si môžete pozrieť vo videu nižšie:

Zdroj/Video: YouTube/ HN televízia