Smrť bývalého šéfa polície Milana Lučanského, ako sľúbila ministerka spravodlivosti Mária Kotlíková, vyšetruje špeciálna komisia zložená zo 17 členov. Predseda Národnej rady Boris Kollár nominoval troch členov z koalície a troch z opozície.

Komisiu, ktorá si čoskoro bude voliť predsedu, tvoria Juraj Krúpa (OĽaNO), Milan Laurenčík (SaS), Petra Hajšelová (Sme rodina), Marián Saloň (Smer-SD), Marian Kotleba (ĽSNS) a Denisa Saková (Hlas-SD). Na vyšetrovaní sa podieľa aj prezidentský palác, kancelária ochrankyne práv aj dve inštitúcie zo zahraničia. Súčasťou komisie budú za médiá portály Aktuality a Pravda.

„Zloženie komisie je absolútnou garanciou nezávislosti, keďže v nej nie sú len zástupcovia koalície a opozície, ale aj experti a špecialisti z rôznych inštitúcií bez politických väzieb,“  uviedol Juraj Krúpa, ktorý sa venuje aj otázkam korupcie, sieti organizovaného zločinu a aktuálne aj prípadu Milana Lučanského. Čo ho ale najviac mätie, je stanovisko Smeru-SD na ktorý zaútočil.

 „Zahanbujúca až šokujúca je, bohužiaľ, aktuálna snaha oboch strán Smeru dostať sa opäť k moci doslova cez mŕtvoly. Každému priemerne inteligentnému človeku je jasné, že zo samovraždy tohto bývalého elitného policajta v žiadnom prípade nemôže mať prospech niekto zo súčasnej vlády. Ak sa niekto mohol obávať výpovede bývalej pravej ruky Roberta Kaliňáka, boli to práve predstavitelia Smeru,“ dodal vo videu po prvom zasadnutí komisie.

 

Foto: Facebook/juraj.krupa.90, robertficosk | Video: Facebook/ OĽANO