Fotografie od Stevena Burtona sú naozaj silnou kávou! Rozhodol sa nafotiť bývalých členov rôznych gangov, ktorí sa snažia zaradiť späť do spoločnosti a odtrhnúť sa od svojej kriminálnej minulosti, kolekciou fotografií vydal vo svojej knihe Skin Deep: Looking Beyond the Tattoos (Pod kožou: Pohľad poza tetovania)

 

Obrátiť svoj život naruby a odísť z gangu je často veľmi ťažkou úlohou, títo ľudia to však dokázali a rozhodli sa žiť lepší život. Ich minulosť ich však dobieha na každom kroku – mnohí z nich sú na celý život poznačení rôznymi tetovaniami, ktoré sa nedajú z ich kože len tak vymazať. Pripomínajú im čím si prešli, a často sú dôvodom prečo sa ich ostatní boja, či kvôli nim nedokážu získať prácu.

Túto tému spracováva fotograf vo svojich emocionálnych fotografiách, ktoré zobrazujú portréty týchto ľudí pred a po digitálnej úprave. V jednej časti je obyčajná fotografia, v druhej časti však fotograf odstránil všetky tetovania, ktoré ich spájajú s členstvom v gangu.

Po tom, čo porovnanie ukázal samotným fotografovaným osobám, niektorí z nich naozaj nedokázali udržať svoje emócie na uzde – najskôr boli šokovaní a smiali sa na obrovskom rozdieli medzi dvomi fotografiami, ktoré vyzerajú ako by na nich naozaj boli dvaja úplne iní ľudia. Na mnohých je však vidno aj to, ako sa im pomaly tlačia slzy do očí a zamýšľajú sa nad tým, koľko času v gangu stratili. V nasledujúcom videu si môžete pozrieť ako hovoria o svojich životoch, problémoch, ktoré tetovania spôsobujú a ľútosti nad svojou minulosťou. Myslíte, že ešte majú šancu zaradiť sa späť do spoločnosti?

Zdroj/Foto: unilad.co.uk, youtube.com