Sociálne siete, zoznamky, pracovné portály – všetky sú plné profilových fotiek. Sprava, zľava, spredu, selfie, skupinová… Takto by sa dalo vymenovávať snáď donekonečna. Mnohokrát si dokážeme urobiť obraz o človeku len na základe fotografie. A tomu sa venovali aj vedci, ktorí prišli s teóriou, že profilovka prezradí, aká ste osobnosť!

5 ľudských vlastností podľa fotografie:

Svedomitosť

Ak sú vaše fotky farebné, prirodzené, neškeríte sa na nich ako hviezda Hollywoodu do objektívu, ale vyžarujú z nej emócie, ste svedomitý človek.

Otvorenosť

Otvorené osoby prekypujú tvorivosťou. Práve preto sú ich fotky kontrastné, s pridanými filtrami, umeleckým nádychom a pôsobia neobvykle.

 

Extrovert

Takéto fotky mávajú zvyčajne ľudia, ktorí sa radi obklopujú inými. V skupine sú obľúbení, na fotkách sa doširoka usmievajú a sú na nich s partiou priateľov.

Neurotická osobnosť

Títo ľudia používajú buď čiernobiele fotky, alebo len s minimom pridanej farby, úsmev absentuje a výraz je častokrát neprítomný či prázdny.

Prívetivosť

Ľudia, ktorí zverejňujú jednoduché fotky, na ktorých sa prirodzene usmievajú, patria medzi prívetivých. Ich fotky sú živé a jasné.

Zdroj/Foto: facebook, pixabay