Moderná medicína je plná chemikálií, ktoré mnoho ľudí označuje za tzv. oblbováky. Nemajú skutočne liečiť, ale len utlmiť bolesť. Veď viete ako sa hovorí, keby boli všetci zdravý, pán doktor by bol zbytočný!

Niektoré staršie medicínske praktiky verzia úplne iným druhom liečenia, než na aké sme zvyknutí u nás. Jednou z takýchto metód je aj reflexológia, nazývaná tiež zónová terapia. Táto medicína pochádza podľa dostupných informácií z Ázie a jej používatelia veria, že človek môže svoje telo vyliečiť sám. Dôležité je poznať svoje telo. Reflexológia funguje na princípe stláčania (stimulácie) určitých nervov na ľudskom tele, ktoré by malo viesť k vyliečeniu zdravotných problémov.

Najznámejšie body na ľudskom tele, na ktorých reflexológia stimuluje nervy, sú dlane, chodidlá a uši. Preto keď si budete stláčať nervy na dlani po dobu jednej minúty, priaznivci reflexológie veria, že vyliečite niektoré zo svojich zdravotných ťažkostí. Skúsili ste už túto metódu? Máte s ňou pozitívne alebo negatívne skúsenosti? Podeľte sa s nami o ne v komentároch pod článkom. 🙂

Zdroj/Foto: Lifestylepassion.com, Wikipedia.org, Lifestylepassion.com, Depositphotos.com