Prvý deň lockdownu nepriniesol žiadne veľké zmeny, koncentrácia ľudí sa veľmi nezmenila a pohyb v obchodoch či MHD nebol až taký obmedzený. Vedeli ste však, že v nákupných centrách si už nenakúpite to, čo by ste chceli? 

Vo veľkých centrách môžu byť od štvrtka (25. 11.) otvorené iba prevádzky poskytujúce základné služby a potreby, tzv. esenciálne obchody. Vyplýva to z vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR.

Okrem potravín, lekární, trafík, drogérií a chovateľských potrieb sú otvorené aj predajne s obuvou, domácimi potrebami a alkoholom. Obchody, ktoré predávajú aj iný tovar sú aktuálne opáskované cez regály a ponúkajú len to, čo im vyhláška umožňuje. Nakúpiť si tak môžete potreby do domácnosti, bytový textil, doplnky, ale aj vianočné ozdoby. Predajňa so športovými potrebami sprístupnila iba regály s obuvou.

V nákupných centrách sú otvorené aj čistiarne odevov, pobočky mobilných operátorov a banky. Fungovať môžu aj kaviarne a gastroprevádzky, ale len ako výdajné okienka. A čo si už nekúpite? Oblečenie, hračky ani elektroniku a zatvorené sú aj kníhkupectvá a papiernictvá. Väčšina obchodov ale nezatvorila úplne. Fungujú ako výdajné miesta tovaru objednaného cez internet či dokonca telefonicky.

Foto: Facebook | Zdroj: kosice.dnes24.sk