Jedna z najpopulárnejších ochodných značiek sveta, spoločnosť Coca-Cola šokoje celý svet. Po viac ako 125 rokoch výroby nealkolických limonád sa chystá začať výrabať alkohol!

 

Fungl nový produkt, sa pre začiatok uvedie na japonský trh a bude sa jednať o zmes perlivej vody, špecifickej príchute a obľúbenej miestnej pálenky zvanej ŠÓČU. Je to nápoj v plechovke a obsahuje alkohol. Zvyčajne sa vyrába z destilátu zvaného šóčú a perlivej vody s nejakou príchuťou – vyjadril sa na margo pripravovaného produktu prezident japonskej súčasti Coca-Coly Jorge Garduňo.

Za otca alebo ak chcete vynálezcu Coca-Coly svet považuje lekárnika Johna Stitha Pembertona. Colový sirup po prvýkrát uzrel svetlo sveta v americkej Atlante roku 1 885. Histirici sa domnievajú, že bol inšpirovaný úspechom alkoholického nápoja menom Cocawine (od firmy Vin Mariani), ktorý bol toho času kombináciou vína s kokaínom. Roku 1 885 bola  však v Atlante prohibícia a Pemberton sa snažil o výrobu nealkoholickej verzie.

Coca-Cola bola spočiatku považovaná za liek, ktorý mal pomáhať pri trávení, bolestiach hlavy či dokonca impotencií. Prvú reklamnú kampaň na Coca-Colu rozbehol Pemberton v časopise Atlanta Journal 29. mája 1 886. Nápoj sa počas prvých mesiacov od uvedenia na trh nepredával veľmi dobre, no koncom 19. storočia recept odkúpil obchodník Asa Griggs Candler, ktorý svojimi marketingovými taktikami dosiahol, že sa Coca-Cola stala jedným z lídrov na trhu celosvetového nápojového priemyslu!

BONUS – Najlepšie reklamy Cola vs. Pepsi:

Zdroj/Foto: youtube, wikipedia, etrend.sk