Sme vo vesmíre sami? Otázka, ktorá nás trápi už od nepamäti by mohla byť zodpovedaná už čoskoro. Vedci totiž prišli s novým nápadom, ako sa skontaktovať s cudzou, inteligentnou civilizáciou!

 

Veci James R. Clark a Kerri Cahoy si vo svojej štúdií položili jednoduchú otázku: Ak tam hore sú, pokúšajú sa nájsť oni nás? Po dlhom premýšľaní sa títo muži rozhodli, že pri našich súčasných technologických možnostiach bude omnoho rozumnejšie urobiť sa pre mimozemšťanov čo najviac viditeľnými namiesto toho, aby sme ich hľadali my.

Za najvhodnejšiu formu považujú skonštruovanie silného laseru, ktorý by za pomoci veľkého teleskopu poslal do ďalekého vesmíru infračervený signál. Dôležitou podmienkou by však je, aby jeho intenzita prevyšovala prakticky totožný signál, ktorý vysiela naše slnko.  Skrátka je nutné, aby náš signál v prípade pozorovania našej planéty mimozemšťanov

Vedci svoje nádeje obracajú k obrovskému až 39 metrovému teleskopu, ktorý momentálne budujú v Čille. Ak by sme prostredníctvom neho vyslali spomínaný lasérový signál bolo by ho možne zachytiť až vo vzdialenosti 4 svetelných rokov! Pre túto chvíľu veci ešte stále ostávajú len v špekulatívnej rovine, no jedno je isté. S podobným zariadením, by sme skutočne mohli byť k objaveniu mimozemšťanov bližšie, ako kedykoľvek predtým.

Mimozemšťania kontakt

Zdroj: sciencealert.com, iopscience.iop.org | Foto: facebook, youtube, wikimedia.org