Už dlhší čas sa pošuškáva o tom, že na to, aby sme mohli vycestovať do zahraničia, nebude potrebný len cestovný pas, ale aj potvrdenie o očkovaní na Covid-19. Na danú tému začali reagovať aj svetové aerolinky.

Vakcína na Covid-19 je pomaly na dosah. Bude dobrovoľná alebo nedobrovoľne -dobrovoľná? Známe letecké spoločnosti v tom majú jasno.

Prvá, ktorá vyhlásila, že očkovanie pasažierov na Covid-19 bude nevyhnutné, je Qantas. „Myslíme si, že pri medzinárodných letoch a pasažieroch vstupujúcich do krajiny či tých, ktorí ju opúšťajú, sa čoskoro takáto požiadavka stane nevyhnutnosťou,“ uviedol generálny riaditeľ leteckej spoločnosti Alan Joyce.

„Myslím si, že to bude bežná téma, keď sa budem rozprávať so svojimi kolegami z iných leteckých spoločností po celom svete,“ skonštatoval Joyce, s tým že o podobnom pláne začínajú postupne uvažovať aj ostatné spoločnosti.

Budeme si môcť užiť dovolenky bez očkovacieho preukazu? Podľa medzinárodnej asociácie pre leteckú dopravu (IATA), ktorá zastupuje letecké spoločnosti po celom svete, je to dosť možné.

„Hranice sú dnes dvojito uzamknuté. Testovanie je prvým kľúčom, ktorý umožňuje medzinárodné cestovanie bez karanténnych opatrení,“ informoval Alexandre de Juniac, generálny a výkonný riaditeľ IATA. „Druhým kľúčom je globálna informačná infraštruktúra potrebná na bezpečné informovanie, zdieľanie a overovanie testovacích údajov zhodných s totožnosťou cestujúcich v súlade s požiadavkami hraničnej kontroly,“ uviedol.

Pre viac zaujímavých noviniek sleduj náš FACEBOOK >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk