Slovenský cyklista Peter Sagan sa v septembri stal tretíkrát za sebou majstrom sveta v cestnej cyklistike. Táto udalosť zatienila jeho vylúčenie z pretekov Tour de France v lete tohto roka, no jeho meno stále nebolo očistené!

 

Peter mal údajne úmyselne zhodiť z bicykla svojho súpera Marka Cavendisha počas hromadného finišu 4. etapy z Mondorf-les-Bains do Vittelu. Proti rozhodnutiu o jeho vylúčení sa vtedy odvolal, no neúspešne. Preto začal záležitosť riešiť jeho tím Bora-hansgrohe.

Rozhodnúť v tomto spore mal arbitrážny súd práve dnes. Pojednávanie súdu sa však nakoniec nekonalo. Medzinárodná cyklistická únia na základe nových dôkazov rozhodla, že Cavendishov pád nezavinil Peter a bol len nešťastnou náhodou.

Peter tvrdí, že minulosť je už zabudnutá a je rád, že jeho prípad povedie k pozitívnemu vývoju cyklistiky. Únia totižto pripravuje zmeny v práci komisárov a na hlavné udalosti svetových cyklistických súťaží zapojí špeciálneho video experta. Sagan mohol tento rok na Tour de France vyrovnať rekord Nemca Erika Zabela v počte zelených dresov, no kvôli kontroverznému rozhodnutiu cyklistickej únie o túto šancu prišiel.

Zdroj/Foto: bbc.com, facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.