Najvyššia hokejová súťaž na Slovensku, známa aj ako Tipsport liga, má za sebou základnú časť. Známe sú tak štvrťfinálové dvojice i mená klubov, ktoré o zachovanie ligovej príslušnosti budú bojovať v baráži. Posledné kolo ale prinieslo aj (ne)očakávanú situáciu, ktorá sa mnohým priaznivcom populárneho športu hnusí!

 

Pred posledným kolom sa totižto hralo ešte o veľa. Nielenže sa nám premiešalo poradie na viacerých priečkach, ale rozhodovalo sa aj o poslednom účastníkovi play-off. Nové Zámky mali jednobodový náskok na Liptovský Mikuláš, ktorý potrebovali uhájiť na ľady Nitry, istého víťaza ligy a majstra zo sezóny 2015/16.

V prípade výhry v riadnom hracom čase by sa nemuseli Novozámčania nijak zaoberať tým, ako dopadol zápas Žiliny s Liptovským Mikulášom. A tak sa aj stalo. Víťazstvo 2:3 im zaručilo vyhnutie sa barážovým zápasom a dokonca atraktívne štvrťfinále práve s blízkou Nitrou. Napokon ale vyhrať nemuseli, pretože Liptáci neudržali tesné vedenie v Žiline a odviezli si len bod.

Fanúšikovia však majú vo veci jasno. Jasný podvod! My pochopiteľne nemôžeme bez dôkazov nikoho krivo obviniť, veď Novým Zámkom sa už raz v tejto sezóne Nitru podarilo zdolať a ani štatistiky poslednej tretiny nijakej “fraške” nenasvedčovali. Väčšina priaznivcov ale za tým vidí buď dohodnutý zápas alebo dokonca “krok” od hlavného sponzora ligy, ktorým je stávková spoločnosť Tipsport.

Zdroj/Foto: Twitter