Po hádkach s Richardom Sulíkom si Igor Matovič zjavne našiel novú obeť. Najnebezpečnejšie je, že bývalý premiér sa stále stavia do pozície nevinného a poukazuje na ostatných. Najnovšie zaútočil aj na prezidentku Zuzanu Čaputovú.

Matovič potvrdil, že SPUTNIK V definitívne uspel aj v poslednom zo štrnástich testov. ,,Šéfka ŠUKL veľmi dobre vedela, že sa testovanie v SAV nezadržateľne blíži k tomuto výsledku … a preto zverejnila preventívne minulý štvrtok správu, ktorou chcela úmyselne diskreditovať vakcínu, ktorú jej dočasne zverený ŠUKL mal posúdiť,“ začína svoj ostrý výstup proti pani Baťovej, ktorú dokonca dnes prišli podporiť ľudia do kancelárie, kde jej doniesli kvety.

,,V správe uviedla kľúčovú vetu, ktorou dosiahla svoje – spochybniť z pozície najvyššej štátnej liekovej autority Sputnik V pred celým svetom a odraniť ľudí aj na Slovensku od očkovania touto vakcínou. Navyše – urobila to úmyseľne presne 10 minút pred tým, ako mi začalo rokovanie v Moskve, o ktorom vedela, že chcem na ňom zachrániť dodávky Sputnika na Slovensko,“ pokračuje.
“Podľa publikovaných správ by sa Sputnik V mal používať približne v 40 krajinách sveta, ale tieto vakcíny spája len názov.” To je veta, za ktorú by sa nehanbil ani známy minister propagandy. Veta, ktorou pani B urobila nekonečnú hanbu slovenskej vede vo svete.
… lenže my sme na Slovensku. A tak miesto toho, aby pani prezidentka a spol. odsúdili takéto nemiestne a škodlivé politikárčenie šéfky ŠUKL, zlý som ja, lebo som na politikárčenie upozornil. O čo ide týmto ľuďom? O zdravie ľudí? V žiadnom prípade nie. Smutné,“ dodáva Matovič, ktorý si zrejme stále neuvedomil, že už nie je predsedom vlády a že svojimi výrokmi ohrozuje nielen zdravie, ale aj stav politiky.
Foto/Zdroj: Facebook/ Igor Matovič