Predsedkyňa strany Za Ľudí Veronika Remišová zvolala tlačovú konferenciu, na ktorej oznámila dalšie odstúpenie z vlády. „Z vlády odchádza ministerka Kolíková,” uviedla Remišová s tým, že ide o Kolíkovej osobné rozhodnutie. Tá demisiu prijala dnes ráno a 16tej sa oficiálne stretne s pani prezidentkou Zuzanou Čaputovou, ktorá už prijala demisiu Richarda Sulíka.

Remišová s Kolíkovej rozhodnutím nie je celkom stotožnená a odkázala, že ak sa koaličná kríza nevyrieši do pondelka, odchádza tiež. “Keď budeme vidieť, že rokovania nikam nevedú, oznámim svoje rozhodnutie, tak ako ho dnes oznamuje Mária Kolíková,” hovorí Remišová.

Šeliga tvrdí, že jeho funkcia je k dispozícii. Ak dôjde k tomu, že Remišová podá demisiu, podá ju aj podpredseda parlamentu. Šéfka strany Za Ľudí tieto kroky považuje za jediné riešenie v pokračovaní štvorkoalície a zmenou postu premiéra. “Neberte to ako ultimáta. Skôr to berte za úprimnú snahu, aby sa vláda vyriešila. Táto kríza sa už naťahuje. V utorok začína schôdza a dovtedy sa táto kríza musí vyriešiť,” dodala.

Svoj odchod ministerka spravodlivosti Mária Kolíková vysvetlila podobne s tým, že po rekonštrukcii sa rada do vlády vráti. „Do vlády som vstupovala s veľkými očakávaniami. Bola som presvedčená o tom, že je to vláda zmeny a stále som presvedčená, že táto štvorkoalícia má šancou byť vládou zmeny. Som presvedčená, že strategicky je to dôležitý krok. Boli tam požiadavky zo strany premiéra. Sulík padol, Kolíková padla. Vnímam to tak, že to bolo potrebné urobiť, posunieme sa ďalej,” povedala odchádzajúca ministerka spravodlivosti Kolíková.

Zdroj: Facebook/zaludisk, Hnonline.sk