Po obrovskej vlne kritiky, ktorá sa spustila na ministra vnútra Roberta Kaliňáka, bol nútený svoj post zanechať. Ťažké časy sa ani touto demisiou neskončili, pretože Robert teraz musí čeliť trestnému obvineniu od samotného prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry Vasiľa Špirka. Údajne mal spoločne s vysoko postavenými policajnými funkcionármi urobiť toto!

 

Vasiľ Špirko vydal vyhlásenie o trestnom návrhu vo štvrtok na mimoriadnom brífingu pred úradom v Pezinku. Podľa neho mal Kaliňák spolu s Počiatkom brať miliónové úplatky. Takto sa prokurátor vyjadril k celej veci: “Podávam trestné oznámenie na ministra vnútra Roberta Kaliňáka a na osoby v postavení prezidenta Policajného zboru, riaditeľa Národnej kriminálnej agentúry, riaditeľa Národnej protikorupčnej jednotky a to pre podozrenie z obzvlášť závažného zločinu sabotáže,” povedal Špirko.

Tiež dodal: „Išlo o dodávku sieťových komponentnov a technológii v pôsobností ministra vnútra,“ pokračoval. Celková suma peňazí získaná na základe zákazky bola podľa svedka v objeme 200 miliónov eur.

Podľa Špirkových slov, získal informáciu, ktorá jasne hovorí, že Robert Kaliňák mal na neho nariadiť diskreditáciu. Trestné oznámenie podá aj preto, aby sa viedlo riadne vyšetrovanie údajnej diskreditácie prokurátora. Tiež dodal, že boli voči nemu podané dve trestné oznámenia, ale obe sa preukázali ako nezákonné.

Zdroj/Foto: facebook