Minister financií a bývalý predseda vlády Igor Matovič sa rozhodol aj naďalej bojovať o ruskú vakcínu Sputnik V. Urobí všetko, aby sa ľudia mohli očkovať, a práve preto odlieta do Moskvy, kde sa má stretnúť s Kirillom Dmitrievom – výkonným riaditeľom ruského fondu priamych investícií.

„Dnes sa v Moskve stretnem s Kirillom Dmitrievom, pod ktorého priamo spadá výrobca vakcíny Sputnik V Gamaleya a s ktorým som celý kontakt na 2 milióny vakcín dohodol. Rokovanie sa bude týkať, samozrejme, vakcíny, uviedol Igor Matovič.

„Akékoľvek pokútne a systematické snahy zabrániť tomu, aby sa Sputnik V na Slovensku mohol používať, z hĺbky duše odsudzujem a urobím všetko preto, aby boli nakoniec neúspešné a milión ľudí sa Sputnikom V mohol na Slovensku konečne začať očkovať,“ napísal minister financií.

Sputnikom dnes už vo veľkom očkujú vo viac ako 50 krajinách sveta, len na Slovensku si s ním naďalej niekto hrá svoju špinavú hru. Čo tam po ľuďoch, veď ide o o geopolitiku! Vraj. Nestačila im exemplárna poprava Mareka Krajčího „za drzosť“ kúpiť ruskú vakcínu a ísť to oznámiť na košické letisko. Zobrali si aj moju hlavu… a stále nekončia.“

„Už šiesty týždeň robia všetko preto, aby v tomto zápase dosiahli absolútny zvrat – úplne znemožniť použitie Sputnika na Slovensku… cynicky a chladnokrvne, bez ohľadu na zdravie a životy ľudí na Slovensku. Bez ohľadu na 500 tisíc ľudí, ktorí sa inou vakcínou ako Sputnikom ani nezaočkujú,“ vyjadril sa Matovič na sociálnej sieti.

Zdroj/Foto: Facebook/Igor Matovic