Trpezlivosť už dochádza aj poľovníkom. Až 50 % z nich nemôže ísť poľovať mimo okres a okrem všetkých sa dotklo zákaz vychádzania, takže poľovať nemôžu ísť ani v noci. Preto sa rozhodli požiadať o výnimku!

Na Slovensku už nejaký ten piatok platí zákaz vychádzania po 20:00. Po novom sa už po tejto hodine nedostaneme ani do prírody, čo narušilo plány najmä poľovníkom, kedže loviť sa väčšinou chodí až vo večerných/nočných hodinách.

O prípade informovala aj RTVS vo svojej reportáži. Pre aktuálne platné obmedzenia nemôžu poľovníci stopercentne plniť štátom stanovené plány chovu ani lovu. Jedným z dôvodom, prečo Slovenský poľovnícky zväz trvá na výnimke zo zákazu vychádzania je aj šírenie afrického moru ošípaných. Jeho šírenie treba zamedziť a to znížovaním populácie diviakov. Poľovníci preto žiadajú, aby mohli aktívne poľovať na akomkoľvek mieste a akomkoľvek čase.

So svojou žiadosťou sa obrátili na Úrad vlády. Ten ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka odporučil, aby návrh zaradilo do rokovania pandemickej komisie.

Zdroj: RTVS, refresher.sk Foto: Instagram/tags/polovnici