Nákladná doprava na Slovensku je celkovo chúlostivou témou a dvojnásobne to platí, ak ide o prepravu živých zvierat. Názor mnohých, že ide o nehumánny akt, zrejme nevylepší ani udalosť, ktorá sa stala dnes nadránom. V katastri obce Mojmírovce pri Nitre sa prevrátil kamión, ktorý prevážal ošípané!

Keď pred viac ako rokom došlo pri Nitre k tragickej zrážke nákladného vozidla a autobusu, pri ktorej prišlo o život 12 ľudí, okrem iného to rozprúdilo diskusie o otrasných pracovných podmienkach vodičov nákladnej dopravy. Táto téma sa zrejme znovu otvorí aj v najbližších dňoch, a to vďaka ďalšej nehode kamiónu z dnešného dňa.

Tá síce nebola ani zďaleka taká strašná ako nešťastie pri Nitre, no na prvý pohľad musela vyzerať skutočne hrozivo. Kamión so živými prasiatkami totiž skončil prevrátený mimo cesty. Vodičovi sa, našťastie, nič nestalo – s ľahkými zraneniami opustil kabínu ešte pred práchodom hasičských jednotiek.

“Momentálne je v opatere záchrannej zdravotnej služby. Kamión prevážal prasiatka, ktoré sú momentálne premiestňované do náhradného vozidla s asistenciou zasahujúcich hasičov z Nitry,” uviedla hovorkyňa Zuzana Farkasová.

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Zdroj/Foto: Polícia SR