Zabrániť šíreniu koronavírusu je na celom svete prioritou číslo jeden. Krajiny sa snažia čo najlepšie tejto pandémii predísť a každodenne prichádzajú s prísnejšími opatreniami. Najbližšie dni vás čaká ďalšia zmena a to pri platbe bankomatovou kartou.

Bezkontaktná platba je nielenže pohodlne rýchla, no v súčasnosti aj najhygienickejšia. Jednou nevýhodou tejto platby bolo, že bez zadania PIN kódu ste mohli zaplatiť iba 20 eur. To sa má ale najbližšie dni zmeniť.

Banky sa rozhodli, že aj oni pomôžu predísť nákaze a tak na podnet supermarketov posunuli hranicu z 20 na 50 eur. „V súlade s európskymi dozornými inštitúciami, bankami a finančnými inštitútmi sme odporučili zvýšenie limitu pre bezkontaktné platby. Zároveň sme ujasnili, že z regulačného hľadiska je zdvojnásobenie limitu na 50 eur možné,“ informoval o tom hovorca rakúskeho Dohľadu nad finančnými trhmi (FMA) Klaus Grubelnik.

Zaplatiť takto budeme môcť trikrát po sebe, čo predstavuje 150 eur dokopy. Vydavatelia platobných kariet plánujú zaviesť toto opatrenie už v najbližších dňoch.

Zdroj: pluska.sk | Foto: depositphotos.com