Chceli mať pokojné rodinné sviatky, no namiesto toho riešili intímne video s ich údajnými podobizňami, ktoré sa rozšírilo po internete. Andrea Verešová i Daniel Volopich obaja popierajú, že by šlo o únik a tvrdia, že intímna snímka je fake. Za informácie, ktoré by pomohli pri dolapení páchateľa, ponúkol manželský pár pôvodne odmenu 50-tisíc eur. Na video sa preto pozrel filmový expert. Zistil však niečo veľmi zvláštne.

František Fuka (52) je známy český recenzent a odborník na digitálne technológie, ktorý sa rozhodol modelke a jej manželovi pomôcť a preskúmať video, či v ňom nenájde nejaké podozrivé stopy. Čo však zistil úplnou náhodou, nečakal ani on sám.

“Inkriminované falošné prnovideo som si vyhľadal na serveri ‘Návrat do reality’ a preskúmal som ho, aby som zistil, či nepôjde niečo vydedukovať napríklad z jeho chromatickej aberácie alebo z iných pixelov. A pritom som zhodou okolností zistil, že falošné prnovideo, s ktorým nemá Andrea Verešová nič spoločné, bolo natočené v izbe, ktorá sa až prekvapivo podobá izbe v hoteli Esplanade Spa & Golf Resort, kde Andrea natáčala predsvadobné (alebo nejaké iné slávnostné) video, ktoré umiestnila na svoj profil na Instagrame,” zhodnotil vec Fuka.

Kritik obe videá detailne porovnal a nápadných podobností našiel skutočne viac než dosť – zdanlivo identické boli lampy, gauče, čelá postelí, modrých obrazov na stene a nočných stolíkov, a to všetko v rovnakom rozmiestnení.

Slávnostné video staré tri roky, na ktoré kritik upozornil, by ste však už na Verešovej profile hľadali len márne. Predsvadobné video niekedy v posledných hodinách zmizlo z jej Instagramu. Zdá sa, že je okrem deepfake podvodu obeťou aj takzvaného ‘počítačového hackingu’,” tvrdí kritik a modelke odkazuje, že ak by chcela svoje video späť, “našťastie ho stihol včas stiahnuť do svojho počítača”.

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Zdroj: Extra.cz | Foto: Facebook/NDR Official, Instagram/andreaveresovaofficial