Poslanci NR SR piatok 5.2.2021 zvolili za špeciálneho generálneho prokurátora advokáta Daniela Lipšica. Získal prvenstvo spoza uchádzačov Petra Kysela, Ján Šantu a Vasiľa Špirka.

Zatiaľ čo strana Oľano vyjadrila na svojej sociálnej sieti spokojnosť s novozvoleným špeciálnym prokurátorom, rovnaký názor nezdieľajú všetci. „V čase, kedy je bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik väzobne stíhaný a obvinený zo závažných trestných činov, Slovensko potrebuje na čele špeciálnej prokuratúry najmä neskorumpovaného, odvážneho a odborne zdatného človeka,“ vyjadrilo sa hnutie Oľano.

Každopádne strana Hlas-SD tvrdí opak. „Voľba Daniela Lipšica za špeciálneho prokurátora spochybní nezávislosť a nestrannosť generálnej prokuratúry. Tento človek bol advokátom daňových podvodníkov i vrahov a politickým spojencom celej súčasnej vládnej garnitúry. Nikto nebude veriť, že jeho rozhodnutia nie sú osobne či politicky motivované. Navyše som presvedčený, že špeciálnym prokurátorom by mal byť úplne bezúhonný človek, a nie osoba, odsúdená na podmienečné odňatie slobody,“ myslí si šéf strany Hlas-SD.

Viac si pozriete vo videu:

Zdroj/Foto/Video: Facebook/pellegrini.peter, obycajni.ludia.a.nezavisle.osobnosti