Speváčka Dara Rolins je pod drobnohľadom už od detstva stráveného v časoch socializmu, kedy začala jej spevácka kariéra. Preto sa okrem pódií a videoklipov pravidelne objavuje napríklad aj na obálkach časopisov. A práve na tých sa vraj mnohým ľuďom nepozdáva – jej podoba im príde umelá, príliš vyretušovaná a na míle vzdialená skutočnosti. Dara sa ale bráni: Ona sa vraj o retuš neprosí!

“Viem, že mi občas pod fotky z časopisov píšete, že to s tou retušou preháňam,” spustila nedávno speváčka na sociálnej sieti a hneď pristúpila k svojej obhajobe. “Za A: retušou prebehne KAŽDÁ titulka, nielen tá moja, je to pravidlo, ustálený zvyk, spoločenský úzus v mediálnom svete, či sa to komu páči alebo nie. A ja, my, ktorí sa na titulkách objavujeme máme so spôsobom ako veľmi, čo presne, výberom fotiek a ich následnou retušou pramálo spoločného.”

A čo po B? Speváčka vraj chápe ľudí, ktorých takáto “krása” rozhorčuje: “Občas si aj ja prídem príliš dokonalá. Myslím na niektorých fotkách. A ani omylom nie som. Dôverne poznám všetky svoje prednosti aj chyby. O správnom uhle, kúzle svetla a okamžiku ani nehovorím.” 

“Protijedom” na nereálne fotky z časopisov je podľa nej práve Instagram, na ktorom vraj ukazuje svoje pravé ja. Speváčka tvrdí, že má na ňom neprikrášlené fotky “v pohybe, s chybami, vráskami, proste všetkým prirodzene ľudským”.

Celú myšlienku Dara napokon zakončila slovami: “Ani mňa nebaví dívať sa na preretušované, prefiltrované krásky, ktoré potom s realitou nemajú nič spoločného.”

Zdroj/Foto: Instagram/dararolins_vermi