Tá má teda odvahu! Kým mnohé z nás by sa na niečo podobné nepodujali ani za tisíc rokov nielen kvôli morálnym zábranám, hanblivosti či presvedčeniam, ale aj zo známeho dôvodu „čo by na to povedala mama“, Lourdes Leon s niečím podobným nemá najmenší problém. Je totiž dcérou kráľovnej kontroverzie, svetoznámej Madonny. To, čo predviedla, však predbehlo aj najšokujúcejšie koncerty veľkej speváčky.

Desigual je odevná značka známa svojou pestrosťou, farebnými odvážnymi vzormi a voľnou filozofiou, ktorú sa snaží prostredníctvom oblečenia odvážnych koloritov a strihov vyjadriť. To, akým spôsobom poňala poslednú módnu prehliadku na umeleckej šou v Miami, však šokovalo aj mnohých v liberálnych západných krajinách.

Motto vystúpenia spojeného s menšou módnou prehliadkou znelo „miluj odlišne/iná láska“ (Love Different) a režírovala ho kontroverzná katalánska umelkyňa Carlotta Querrero. Jeho ústredným motívom bol najzákladnejší a univerzálny akt lásky – bozk. Ani zďaleka však nezostalo len pri ňom.

Madonna a jej dcéra Lourdes
Ako vajce vajcu. Lourdes po mame zdedila nielen podobu, ale aj zmysel pre šok.

Celá šou začala úplne nevinne. Modely a modelky všetkých typov postáv a farieb pleti vošli medzi dav a tanečnými kreáciami došli až k vopred pripravenej inštalácii vyjadrujúcej poctu pôvodnému logu značky z roku 1984 – zobrazuje nahého muža a ženu držiacich sa za ruky. Spoločne predstavujú symbol rodovej rovnosti, lásky a slobody. Tam modely na čele s Lourdes zaujali postavenie. A nádherne farebná šou sa mohla začať.

„Láska naprieč diverzite, multikulturalizmu a odlišnosti“ bola najskôr prejavená v nežnostiach medzi jednotlivými aktérmi. Stáli pri sebe muži s mužmi, ženy so ženami, černosi s beloškami, korpulentné Indiánky s útlymi masajskými bojovníkmi. Farebná šou s voľnými prejavmi radosti zo života zmenila tvár s príchodom neuveriteľne dlhovlasej Loly, Madonninej dcéry, ktorá prebudila všetkých z reality do akéhosi tranzu.

Modely sa pod jej vplyvom prebudili, postavili sa oproti sebe vo dvojiciach a začali sa bozkávať. Samotná Lourdes predvádzala vystúpenie s inou ženou. S tlmeným osvetlením napätie stúpalo. Aktéri si začali pomaly vyzliekať šaty, predvádzať nahé telá, dotýkať sa navzájom intímnych miest. Dcéra Madonny tak previedla mnoho dnes moderných nedokonalostí na čele s neoholeným podpazuším. Predstavenie sa v tom momente zvrhlo na nekontrolovateľné orgie zakončené výzvou: Milujte odlišne.

Desigual Miami šou Lourdes
Tesne predtým, než to celé začalo…

Samotná Madonna sa vyjadrila, že na Lourdes z hĺbky duše žiarli: „Je neuveriteľne talentovaná. Zelenám sa závisťou, pretože je úžasná vo všetkom, čo robí – je dokonalá tanečníčka, veľká herečka, nádherne hrá na piane… Má omnoho bohatšiu paletu talentov, než som kedy mala ja.“ Ide len o typické preháňanie matky nad dcérinými aktivitami? Posúďte sami!

Kontroverzné umelecké video si môžete pozrieť >>> TU <<<!

Zdroj: People.com | Foto a video: Instagram/editionbarcelona, desigual, immaculate_gem, jpgaultierofficial