Na včerajších protestoch bolo riadne horúco. Ulicami Bratislavy prechádzali demonštrujúci ľudia, ktorí sa nakoniec stretli pred palácom, kde žiadali odstúpenie premiéra Igora Matoviča. Vo večerných hodinách, po rozpustení davu, mu nechali odkaz aj pre jeho domom. To ale nebol jediný.

Včerajší sviatočný 17. november sa u nás neniesol v spomienkovom duchu, ale priam násilníckom, bol plný nadávok a konfliktov. Bratislavou sa ozývali tisícky demonštrujúcich ľudí bez rúšok, nespokojných s vládnymi protipandemickými opatreniami a so samotným Igorom Matovičom.

Zúčastnení boli aj predstavitelia vlády Robert Fico, Marián Kotleba, radikálni extrémisti a priaznivci Ultras Slovana, extrémista Milan Mazurek či líder Komunistickej strany Slovenska, ktorí až do neskorých večerných hodín bojovali za svoje práva. Dôkazom, že sa protestu zúčastnili aj fašisti je odkaz v podobe hákového kríža vytvoreného zo sviečok.

Ten ale nebol jediný, odkaz si našiel aj premiér Matovič pred svojim domom v Trnave, kde mu vyskladali zo sviečok nápis „Hrobár“.

Zdroj: refresher.sk, Facebook/zomriofficial/