Situáciu okolo koronavírusu a nakazených máme aj naďalej pod kontrolou. Počty hospitalizovaných zatiaľ nerastú a počet nakazených novým variantom koronavírusu je taktiež stabilný. Denne pribudne okolo 115 nakazených,koľko z nich je nezaočkovaných? A ako u nás rastie zaočkovanosť?

„V rámci krajín V4 počty prípadov rastú mierne. Čo sa týka zaočkovanosti, za priemerom EÚ ako krajina zaostávame o 20 percent,“ skonštatoval riaditeľ Inštitútu zdravotných analýz Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Matej Mišík.

Za posledný týždeň pribudlo na Slovensku priemerne 115 prípadov nakazených denne. Medzi prípadmi za ostatné dva týždne 74 percent nakazených tvorili nezaočkované osoby. Hospitalizovaných je 47 pacientov, z toho najviac v Košickom kraji. „Tempo rastu nakazených je však relatívne mierne a stabilné ako ostatné týždne,“ dodal Mišík.

Rezort zdravotníctva taktiež očakáva, že s príchodom nového školského roka vzrastie aj záujem o očkovanie. „Klesá aj počet nezaočkovaných ľudí nad 50 rokov. Pribúda okresov, ktoré sa blížia k 65-percentnej hranici zaočkovanosti tejto vekovej skupiny, čo im umožní podľa COVID automatu prejsť na miernejší stupeň,“ zhodnotil Mišík.

Zdroj: dnes24.sk Foto: pixabay